Rocca al Mare ja Kristiine keskused toetasid Pelgulinna sünnitusmaja ligi 20 000 euroga

Kristiine ja Rocca al Mare keskused kogusid jõulukuul annetusi, et toetada Pelgulinna sünnitusmaja vastsündinute hingamisaparaadi soetamisel. Igalt jõulukuul soetatud kinkekaardi summalt annetati 5% Sünnitusmajade Fondile – kahe keskuse peale koguti annetusi 19 778 euro väärtuses. 

“Meie keskuste eesmärk on, et kaubanduskeskused toimiksid kui kogukonnakeskused ning seeläbi on ka meie roll ümberkaudseid kogukondi toetada – seetõttu annetasime nii eelmisel kui sel aastal igalt detsembrikuul ostetud kinkekaardilt 5% Sünnitusmajade Fondile, mis aitab alustada uusi elusid. Majanduslikult ebakindlal ajal on oluline toetada neid, kes abi kõige rohkem vajavad,” ütles Kristiine ja Rocca al Mare keskuste juht Kristjan Maaroos.  

Fiiberoptiline larüngoskoop ehk hingamisaparaat on Pelgulinna sünnitusmajale hädavajalik, sest selle abil saab nii sünnitajate kui pisikeste beebide intubeerimist ehk hingamistoru viimist hingamisteedesse teha ohutult ja edukalt. Sündimuse teema on olnud viimastel aastatel erilise fookuse all, sest see on drastiliselt vähenenud. Ka on enneaegsete laste sünd maailmas tervikuna tõusutrendis. Seetõttu on kasvanud ka vajadus soetada järjest kallinevat, aga väga kvaliteetset ja paljude võimalustega aparatuuri haiglatele. 

Eelmisel aastal annetasid Kristiine ja Rocca al Mare keskused Pelgulinna sünnitusmajale samuti märkimisväärse summa, tänu millele on annetuse eest soetatud enneaegse vastsündinu simulatsiooninukk, parandanud enneaegsete laste ravi kättesaadavust ja taset üle Eesti.