KUULA: Rocca al Mare keskuse helidest on valminud poplugu

Muusikud Eric Kammiste ja Rahel salvestasid Rocca al Mare keskuses erinevaid helisid ning panid sellest kokku poploo. Ebatavalisel viisil sündinud lugu on artistide sõnul nagu loominguline lapitekk.

 

“See lugu on nagu loominguline lapitekk,” iseloomustas muusik ja produtsent Eric Kammiste uut poplugu. Tema sõnul on kogu projekt olnud ambitsioonikas - helikorjest kuni loo esmaesituseni olid töötamiseks ette nähtud vaid viis päeva.

“Muusikutele reeglina omase “lasen-inspiratsioonitulval-peale-tulla” metoodika kasutamiseks seetõttu aega ei jäänud ja kõik tuli ise üles otsida. Õnneks oli mul nii helikorjel ja ka loo kirjutamisel abiks võrratu artist Rahel,” selgitas Kammiste loo sündi.

 

Ta tõi välja, et koguni 2/3 loos kasutatud helidest pärinevad Rocca al Mare Keskusest. “Erinevaid helisid, millest loo kokku panime on kokku umbes 25. Nii said loo sisse basstrummiks korvpalli põrgatamisest tekkinud heli, hi-hatiks lõhnaõli sprei ja soolotrummiks eskalaatori metallplaadist tekkinud heli. Huvitavamatest helidest jõudsid sisse näiteks beebide mänguasjapoe ksülofon, õhupalli heeliumi hääl, ostukäru rattad ja kaebliku häälega kummikana saund, mis oli tegelikkuses hoopis koerte mänguasi,” lausus muusik.

 

Poploosse andsid panuse nii juhuslikud möödujad kui keskuse töötajad

 

Kuigi see projekt näitas, et loo saab kokku panna peaaegu ükskõik mis helidest, kasutati Kammiste sõnul ka Rocca al Mare keskuse II korruse aatriumi klaverit, kus akordid mängis sisse hoopis juhuslik keskuse külastaja. “Hindamatu panusena aitasid helikorjel kaasa nii Rocca al Mare keskuse külastajad kui ka töötajad - see ongi mingis mõttes nagu meie kõigi lugu,” ütles Kammiste.

 

Rocca al Mare keskuse turundus- ja kommunikatsioonijuhi Helina Leifi sõnul loodi lugu Rocca al Mare keskuse 25. sünnipäeva tähistamiseks. “Rocca sünnipäevanädalal püüti keskuses kinni igasugu huvitavaid olmehelisid, et nende baasilt kokku panna uus heliteos,” kirjeldas Leif ebatavalist projekti. Nii saidki teose loomisest osa nii juhuslikud möödujad, kes oma sammude, ostukäru lükkamise või klaverimänguga erinevaid helisid tekitasid.

 

Leifi sõnul on Rocca al Mare keskus muutunud 25 aastaga kaubanduskeskusest kogukonnakeskuseks ning sellest inspireerituna sündiski keskuse juubeliks esmakordne avaliku ruumi heliteos, millest oli kõigil võimalus osa saada. Loo esmaesitlus toimus 21. oktoobril Rocca al Mare keskuse 25. sünnipäeva raames, kus poplugu artistide endi esituses esmakordselt ette kanti.

Nüüdseks on kõigil võimalus avalikest helidest kokkupandud lugu kuulata allolevast videost: