IRONMAN Tallinn kolib võistluskeskuse Rocca al Maresse

Traditsiooniline kestvusspordi tippsündmus IRONMAN Tallinn, mis toimub 5. augustil, kolib linna keskuses toimuvate remontide tõttu Rocca al Maresse. Tänu sellele muutuvad nii jooksu- kui rattasõidurada oluliselt kiiremaks, mis annab osalejatele võimaluse poolpikal IRONMAN 70.3 trassil Euroopa meistrivõistluste raames isikliku rekordi püstitamiseks.

IRONMAN Tallinna korraldusmeeskonna liikme Margus Lepiku sõnul teeb osaleja jaoks võistluskeskuse viimine Haaberstisse kogu sündmuse kompaktsemaks ja logistiliselt lihtsamaks, sest võistleja jaoks on kõik oluline kahe kilomeetri raadiuses. „Uus rada võimaldab osalejatel püüda isiklikke rekordeid! IRONMAN Tallinn on juba praegu üks maailma kiirematest võistlusradadest, kuid Haaberstisse kolides muutuvad nii ratta- kui ka jooksurada võistleja jaoks veelgi kiiremaks, sest ära jäävad aeglased ja tehnilised osad linnas,” märkis Lepik.

Korraldaja sõnul mõjutab võistluskeskus Haaberstis vähemat hulka tallinlasi ning ligipääs Rocca al Mare kaubanduskeskusele ja teistele ettevõtetele Unibet Arena lähedal on võistluspäevadel olemas Ehitajate tee kaudu.

IRONMANi võistluse täispikk distants hõlmab endas 3,8 km ujumist Harku järves, 180 km jalgrattasõitu Tallinnas ja selle ümbruses ning 42,195 km jooksmist. IRONMAN 70.3 võistlusel tuleb kõik distantsid kahega jagada. Lisaks toimub ka eraldi võistkondlik arvestus, kus iga liige peab läbima ühe ala. Võistlusele eelneval õhtul toimub lustlik lastejooks IRONKIDS.

Lisainfo IRONMAN Tallinna kohta on leitav siit.